Witamy na stronie przedszkola i żłobka jeżykowo   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie przedszkola i żłobka jeżykowo Powered By GSpeech

ul. Ignacego Wróbla 3,
32-065 Krzeszowice

O projekcie Jeżykowo

logo eu n

 

Projekt „Jeżykowo” otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest powrót, utrzymanie zatrudnienia lub wejście na rynek pracy 30 Kobiet lub Mężczyzn po okresie opieki nad dzieckiem do lat 3 z miasta i gminy Krzeszowice poprzez zabezpieczenie opieki nad dzieckiem w formie otwartego żłobka w Krzeszowicach dla co najmniej 30 dzieci w okresie od VII 2019 r. do VIII 2020 r.
Wsparcie dla rodziców od 10 do 14 miesięcy, przy założeniu powrotu, utrzymania lub wejścia na ryn pracy w czasie trwania wsparcia, nie później niż do 4 tygodni po opuszczeniu projektu. Projekt skierowany jest do osób powracających na rynek pracy, pragnących utrzymać pracę lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, przebywających dotychczas na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, w szczególności samotnie wychowujące, niepełnosprawnych lub posiadających niepełnosprawne dziecko.

Projekt spełnia standardy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Nie występują żadne bariery komunikacyjne, cyfrowe i architektoniczne. Materiały informacyjne o projekcie/dokumenty rekrutacyjne przygotowane w sposób dostępny i udostępnione w wersji elektronicznej. Umożliwia to np. osobom niewidomym i niedowidzącym odsłuch informacji za pomocą specjalnych programów. Strona internetowa, na której zamieszczane są informacje o projekcie jest zgodna ze standardem WCAG 2.0 na poziomie AA. Komunikacja na linii Beneficjent – uczestnik projektu jest zapewniona poprzez telefon, mail, spotkanie osobiste. Jeżeli chodzi o architekturę: toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Korytarz, sale zabaw, bramka na plac zabaw, drzwi wejściowe, do sal i łazienek– odpowiednia szerokość 90 cm, swobodne otwieranie, bez progów. Dla osób głuchoniewidomych możliwość wsparcia tłumacza – przewodnika. Dla osób niesłyszących zapewniony kontakt z osobą posługującą się językiem migowym.

Wartość projektu:
Całkowita wartość projektu:   570 000,00 PLN
W tym dofinansowanie:   484 500,00 PLN

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Warning: zend.assertions may be completely enabled or disabled only in php.ini in Unknown on line 0